Биография

Botir Qodirov (Ботир кодиров) 1981-йил 6-май куни Андижонда санаткорлар оиласида таваллуд топди. Унинг онаси узбекистонда хизмат курсатган артист Зулхумор кодировадир. Ботир кодиров болалигидан кушик куйлашга иштиёки баланд булган. У мактабни тамомлагандан сунг 2000-йил Андижон саньат коллежига укишга киради. Коллежни тугатгандан сунг еса Тошкент Давлат Маданият институтининг аньанавий хонандалик факултетига укишга киради. илк ижодини у 2005-йил “Сени уйлайман” кушигьи билан бошлайди. Хит тароналари еса “Адашдим” ва “Сени уйлайман” кушиклари булган. Хозирги кунгача хонанда 60га якин кушикларини, 10га якин клипларини ва 4 албомларини уз мухлисларига хадя етган. Хозирги кунда хонанда оранжировкачилар Нодир Умаров, Азиз Хасанов, Азиз Холмуродов, шоирлардан еса М.Хотамова билан ишлаб келмокда.

Изменить вики-статью

Описания исполнителей на Last.fm доступны для редактирования всеми пользователями. Ты можешь принять участие!

Часть текста на этой странице предоставляется пользователями по условиям свободной лицензии Creative Commons Attribution-ShareAlike License; могут действовать также другие условия.

Похожие исполнители

1. SHOHRUHXON